Primăria Sectorului 3 va cheltui peste 33 de milioane de lei pentru modernizarea a două bulevarde

Primăria Sectorului 3 al Capitalei a aprobat, în ședința Consiliului Local de marți, alocarea a 33 de milioane de lei pentru modernizarea bulevardelor Burebista și Decebal. Proiectul se numește ,,Creșterea atractivității și amenajare peisagistică – Bulevardul Burebista și Bulevardul Decebal” și are ca scop creșterea spațiilor verzi și reducerea poluării în zonă, anunță Primăria Sectorului…